شما اینجا هستید:

2020-11-09

در طول تاریخ روش‌های مختلفی برای از بین بردن موهای زائد ابداع شده و مورد استفاده قرار گرفته است، مانند استفاده از تیغ، موکن‌های برقی، اپیلاسیون، کرم‌ها و اسپری‌های موبر و… .

این روش‌ها حتی اگر مو را از ریشه خارج کنند و زمان رشد دوباره‌ی مو را طولانی کنند باز هم بعد از مدتی موها دوباره رشد خواهند کرد. نا گفته نماند که استفاده از روش‌های خارج کردن مو از ریشه مانند اپیلاسیون‌های دستی و برقی، مشکلات پوستی بسیاری نسبت به شیو کردن دارند و سبب ایجاد موهای زیر پوستی و عفونت می‌شوند.

بهترین روش برای از بین بردن موهای زائد استفاده از دستگاه‌های لیزر است. این دستگاه‌ها با استفاده از پرتوهای نور با طول موج معین، موجب از بین رفتن موها به صورت دائمی خواهند شد و برای همیشه شما را از اصلاح‌های مدوام راحت خواهند کرد.

از بین بردن موهای زائد با لیزر

استفاده از دستگاه لیزر برای از بین بردن موهای زائد روش جدیدی است که با توجه به مزایای آن محبوبیت زیادی پیدا کرده است. حتی استفاده از این روش نسبت به اپیلاسیون درد بسیار کمتری دارد و عوارض جانبی روش‌های دیگر نیز در مورد لیزر صدق نمی‌کند.

دستگاه لیزر با استفاده از پرتوی نوری که به سطح پوست ساطح می‌کند توانایی آن را دارد که موجب نابودی فولیکول‌های مو شود. از بین بردن ریشه‌های مو توسط لیزر در یک جلسه امکان پذیر نیست چرا که با توجه به مراحل رشد مو، لیزر می‌تواند روی موهایی اثر گذار باشد که در مرحله‌ی رشد هستند به همین علت این کار در طول چندین جلسه انجام می‌گیرد.

لیزر مو

انواع دستگاه‌های لیزر برای رفع موهای زائد

لیزر الکساندرایت : این دستگاه یکی از بهترین و پیشرفته ترین دستگاه‌های لیزر در جهان است که توسط شرکت آمریکایی Cynosure  ساخته شده است. این دستگاه از امکانات ویژه ای برخوردار است مانند تنظیم طول موج و میزان انرژی. بهتر است بدانید این دستگاه یکی از کم خطرترین و ایمن‌ترین دستگاه‌های لیزر در جهان بشمار می‌رود که نسبت به دستگاه‌های دیگر کارایی بهتر و بیشتری داشته و نتایج خوبی را ارائه می‌دهد.

لیزر دایود : این دستگاه نیز محصول کشور آمریکاست و به علت عمق و قدرت نفوذ بالا برای موهای زیر پوستی و پوست‌های تیره، نتایج خوبی ارائه می‌دهد.

لیزر ان دی یاگ : از این دستگاه برای رفع موهای زائد پوست‌های بسیار تیره استفاده می‌شود.

دستگاه لیزر الکساندرایت کندلا ۲۰۲۰

برای رفع موهای زائد با استفاده از پرتو لیزر دستگاه‌های مختلفی در دنیا و در شرکت‌های مختلف ساخته و مورد استفاده قرار گرفته است که هر کدام مزایا و معایب خودشان را دارند. یکی از بهترین دستگاه‌های لیزر در دنیا که توسط یک شرکت آمریکایی تولید و عرضه می‌شود، دستگاه لیزر الکساندرایت یا الکس است که کلینیک زیبایی الماس نیز از جدیدترین نوع آن یعنی الکساندرایت ۲۰۲۰ برخوردار است. این دستگاه برخلاف دستگاه‌های دیگر به علت دارا بودن سیستم خنک کننده‌ی قوی، درد محل لیزر را بسیار کم می‌کند و این امر محبوبت آن را بالا برده است.

درد و عوارض جانبی لیزر موهای زائد

استفاده از دستگاه لیزر برای از بین بردن موهای زائد روشی بی خطر و ایمن در کل دنیا شناخته شده است. چرا که استفاده از روش‌های دیگر علاوه بر رشد سریع موها، موجب برخی عفونت‌های پوستی، خارش، حساسیت، آکنه، شل شدن پوست، ایجاد موهای زیر پوستی و … می‌شوند. لیزر علاوه بر مزایای جانبی هیچ کدام از مشکلات پوستی گفته شده را ندارد و عوارض جانبی آن نیز در مدت کوتاهی پس از جلسه‌ی لیزر برطرف می‌شوند.

مشکلاتی مانند تورم و قرمزی، خارش و حساسیت پوستی از عوارض جانبی لیزر به شمار می‌روند که در بیشتر حالات تنها در جلسات اول رخ می‌دهد و بعد از مدتی پوست نسبت به نور لیزر عادت خواهد کرد.

برای درد ناشی از لیزر نیز می‌توان گفت دستگاه‌های جدید مجهز به سیستم خنک کننده هستند و این سیستم توانسته درد لیزر درمانی را به شدت کاهش دهد و به جرات می‌توان گفت آن را به روشی بدون درد تبدیل کرده است. در موارد ضروری اگر مراجعه کننده احساس درد خفیفی داشت، از مواد بی حس کننده برای کم کردن درد استفاده می‌شود.

عوارض و مشکلات دائمی لیزر

به دلیل آنکه لیزر درمانی در ناحیه‌ی سطحی پوست انجام می‌گیرد و نور آن تنها تا عمق چهار میلیمتری پوست نفوذ می‌کند، از این رو هیچ مشکل و عارضه‌ی طولانی مدت برای  پوست به وجود نمی‌آورد.

تعداد جلسات لیزر مو

لیزر موهای زائد روی تمام پوست‌ها تاثیرات مطلوب خود را نشان داده اما بهتر است بدانید لیزر روی موهای ضخیم و مشکی و پوست‌های روشن، توانایی بالاتری برای از بین بردن موها دارد از این رو برای موهای کرکی، سفید، خاکستری و قرمز تاثیری نخواهد داشت. تعداد جلسات لیزر درمانی با توجه به نوع پوست و موی شما توسط پزشک متخصص تعیین می‌گردد اما به طور میانگین ۸ الی ۱۰ جلسه زمان برای از بین بردن موهای زائد لازم است.

زمان ماندگاری لیزر روی موهای زائد

لیزر درمانی برای رفع موهای زائد روشی دائمی شناخته می‌شود چرا که در این روش ۷۰ الی ۹۰ درصد موها بعد از طی جلسات لازم از بین خواهند رفت و باقی مانده‌ی موها ممکن است به علت اینکه فولیکول مو به صورت کامل نابود نشده باشد به صورت کرکی رشد کنند، در این حالت توصیه می‌شود تمدیدهای سالانه نیز برای لیزر درمانی خود اختصاص دهید تا ماندگاری لیزر درمانی خود را بیشتر کنید.

کلینیک زیبایی

برای انجام هر گونه خدمات زیبایی و پوستی بهتر است به مراکز معتبری که زیر نظر پزشکان متخصص پوست و زیبایی فعالیت می‌کنند و تمام پروتکل‌ها و استانداردهای بهداشتی در آن به صورت کامل رعایت می‌گردد، مراجعه کنید.

همچنین افرادی که در این مکان‌ها به عنوان تکنسین دستگاه‌های لیزر فعالیت می‌کنند باید در مورد کار با دستگاه، آموزش‌های لازم را دیده باشند تا سلامتی پوستی مراجعه کنندگان به صورت کامل حفظ شود. ما به شما مرکز زیبایی الماس در تبریز را برا رفع موهای زائدتان پیشنهاد می‌کنیم چرا که این کلینیک با استفاده از جدیدترین دستگاه‌های روز دنیا و بهترین متخصصین پوست و زیبایی، محلی مطمئن برای انجام عمل‌های زیبایی، از جمله رفع موهای زائد با استفاده از لیزر به شمار می‌رود.

لیزر مو

موارد مهمی که برای لیزر باید در نظر بگیرید

  • قبل از انجام لیزر اگر دارای مشکل پوستی و یا بیماری خاصی هستید آن را به پزشک متخصص خود اطلاع دهید.
  • لیزر درمانی عملی زمانبر است و اگر طی جلسات ابتدایی تغییرات خوبی را مشاهده نمودید دلیل بر اتمام کار درمان نیست، برا گرفتن نتیجه‌ی نهایی باید تمام جلسات تعیین شده را طی کنید.
  • حتماً چندین ماه قبل از مراجعه برای لیزر، از شیوه‌های کندن مو از ریشه یا همان اپیلاسیون استفاده نکنید.
  • بعد از لیزر درمانی از پوست خود مراقبت کنید و از ضد آفتاب و کرم‌هایی که پزشک برای شما تجویز می‌کند استفاده کنید.

کلیدواژه‌ها: