خدمات الماس

برای دریافت مشاوره رایگان کلینیک زیبایی الماس کلیک کنید

شما اینجا هستید:

کاشت مو به روش super FIT به سبک کشور ترکیه

اگر شما نیز از مشکل کم مویی یا طاسی رنج می‌برید احتمالاً در مورد کاشت مو و روش‌ کاشت SFIT مطالب و سخنان زیادی شنیده‌اید. با وجود روش‌هایی که روز به روز به تعداد آن‌ها افزوده می‌شود احتمال دارد برای عمل کاشت موی خود دچار سردرگمی و شک و تردید شده باشید. در ساده‌ترین تعریف کاشت مو می‌توان گفت موهای لازم برای جای خالی سر از نواحی دیگر بدن به خصوص پشت سر که احتمال ریزش کمتری دارند و از تراکم بالایی برخوردار هستند، برداشت شده و در قسمت خالی کاشته می‌شود. کاشت مو امروزه در بیشتر کلینیک‌های زیبایی با انواع روش‌های مختلف برای افراد متقاضی ارائه می‌شود تا بتوانند دوباره زیبایی موهای خود را بدست آورند. یکی از جدیدترین روش‌های کاشت مو، روش کاشت SFIT است که به علت داشتن مزیت‌های فراوانش توانسته محبوبیت زیادی نیز بدست آورد.

پزشکان اظهار دارند روند ریزش موی سر انسان‌ها طبیعی است و ریزش روزانه تا ۱۰۰ عدد مو امر غیر عادی تلقی نمی‌شود، چرا که این موها بعد از مدتی به رشد خود ادامه خواهند داد. این روند طبیعی باعث ایجاد یک تعادل شده و حجم موهای فرد در مجموع ثابت می‌ماند. اما در برخی موارد این ریزش حالت طبیعی خود را از دست می‌دهد و فرد شاهد افزایش موهای ریخته شده خواهد بود که متاسفانه موهای جدید نیز رشد نمی‌یابند در این حالت فرد باید قبل از شدت یافتن این مشکل به پزشک متخصص مراجعه کرده و ریزش موی خود را درمان کند.

گاهی اواقات به علت برخی مشکلات در بدن انسان یا عوامل ژنتیکی این ریزش مو متوقف نمی‌شود و فرد دچار طاسی یا کچلی خواهد شد. در این حالت بهترین روش برای رشد موهای طبیعی استفاده از روش‌های کاشت مو است. در طی چندین سال اخیر روش‌های مختلف و متنوعی از کاشت و یا همان پیوند مو ابداع شده که توانسته‌اند به خوبی این مشکل را درمان کنند. یکی از این روش‌ها، کاشت مو به روش super FIT است که به علت نداشتن جراحی و بیهوشی بسیار رونق یافته است.

علل ریزش مو

علل و عوامل مختلفی می‌توانند سبب ریزش مو در افراد شوند که این عوامل از فردی به فرد دیگر متغیر است. در حالت کلی بیشتر ریزش موها به علل زیر بستگی دارند:

 • عوامل ژنتیکی
 • تغذیه‌ی نادرست
 • استرس و ترس
 • عوارض برخی داروها و بیماری‌ها
 • سوختگی
 • و…

بهتر است بدانید عامل ژنتیک و ارث معمولاً بیشتر از عوامل دیگر در افراد موجب ریزش مو می‌شود که این مشکل در آقایان بیشتر از خانم‌ها رایج است.

کاشت مو چیست؟

کاشت یا پیوند مو همان تکنیک‌ها و روش‌های برداشت ریشه‌ی مو از پشت سر یا بانک مو و انتقال آن به قسمت‌های خالی، همان جلوی سر است. این پیوند نیز مانند پیوندهای دیگر است با این تفاوت که در این پیوند فرد گیرنده و دهنده، خود فرد می‌باشد و به همین علت بدن در برابر عضو پیوندی که همان ریشه‌ی مو است واکنش نشان نداده و سبب ماندگاری این روش برای همیشه خواهد بود.

روش‌های کاشت مو

از زمانی که در سال ۱۹۳۹ کاشت مو ابداع شد تا کنون متخصصان این عرصه روش‌های مختلفی را برای داشتن بهترین تراکم با کمترین آسیب و خطر برای کاشت مو ارائه داده‌اند. البته نمی‌توان گفت کدام روش برای کاشت بهترین است و یا برای شما مناسب است یا خیر. در واقع شما باید با داشتن اطلاعات کافی در مورد این روش‌ها، انتخاب آن را به عهده‌ی پزشک متخصص قرار دهید تا با توجه به نوع مشکل شما بهترین روش را اجرا کند. تفاوت اصلی روش‌های مختلف کاشت مو در شیوه‌ و تکنیک برداشت گرافت‌ها است. مثلاً در روش FUT برداشت به شکل نواری انجام می‌شود و در روش FIT فولیکول‌ها را به شکل واحدی استخراج می‌کنند.

کاشت مو به روش super FIT به سبک کشور ترکیه

کاشت مو به روش super FIT یکی از جدیدترین روش‌های کاشت مو است که در سال ۲۰۱۴ توسط دکتر احمد حسین پور در انجمن بین المللی جراحان پیوند مو در شیکاگوی آمریکا مطرح شد و امروزه به یکی از بهترین گزینه‌های کاشت مو تبدیل شده است. مزیت‌هایی که این روش کاشت مو دارد موجب شده تا بسیاری از جراحان به سمت این نوع روش برای درمان بیماران خود بروند. در این نوع کاشت مو، ریشه های مو توسط هولدرهای مخصوص از بانک مو خارج شده و در قسمت‌های خالی سر کاشته می‌شود. بزرگترین و مهم‌ترین مزیت این نوع مدل استفاده نکردن از جراحی و بیهوشی در حین انجام کاشت است.

مزیت‌های کاشت مو به روش super FIT به سبک کشور ترکیه

 • تراشیده نشدن موی سر
 • عدم استفاده از روش جراحی و نبود جای زخم و بخیه
 • استفاده نکردن از بیهوشی
 • طبیعی جلوه کردن محل کاشت مو
 • ایجاد طبیعی‌ترین خط رویش مو در نواحی جلوی سر
 • ایجاد نشدن برجستگی یا فرورفتگی پوست سر
 • بهبودی سریع
 • تراکم بالای موها

در کاشت مو به روش super FIT به دلیل سرپایی بودن آن فرد می‌تواند بعد از انجام عمل  به زندگی عادی خود ادامه دهد و نیاز به بستری ندارد.

نتیجه‌ی نهایی کاشت مو

نتیجه‌ی نهایی کاشت مو به روش خیلی سریع اتفاق نخواهد افتاد و شما نیاز به اندکی صبر و حوصله دارید تا بتوانید بعد از مدتی شاهد پر شدن نواحی خالی یا کم پشت سر خود باشید. البته این تغییرات در افراد مختلف متفاوت خواهد بود که معمولاً شرایط ثابت و پایداری از نظر تراکم موهای کاشته شده در ماه‌های اولیه‌ی کاشت مو وجود ندارد. بهتر است به توصیه‌ها و توضیحات پزشک خود به خوبی گوش دهید تا بدون نگرانی و استرس شاهد رویش موهای جدید خود باشید.

 

“متخصصین مجرب در کلینیک زیبایی الماس توانسته‌اند با استفاده از جدیدترین و بهترین روش‌های کاشت مو و همچنین برخورداری از محیطی امن و بهداشتی، زیبایی را به چهره‌ی شما بازگردانند تا شما دوباره شاهد رویش موهای خود شوید.”

 

توصیه های مهم

موی انسان‌ها به عنوان عضو مهمی از صورت در زیبا و جوان نشان دادن فرد تاثیر زیادی دارند، از این رو افرادی که قصد انجام کاشت مو را دارند بهتر است بدانند این عمل حساسیت‌های خاص خودش را دارد و اگر به درستی انجام نگیرد می‌تواند مشکلات زیادی را برای فرد به وجود آورد که در برخی موارد این عوارض غیر قابل جبران خواهد بود. توصیه می‌شود قبل از انجام کاشت مو در مورد مرکز و جراح موردنظر تحقیق کرده و اطلاعات کافی را بدست آورید تا بتوانید با اطمینان کامل کاشت موی خود را انجام دهید.

مهارت یک جراح می‌تواند نتیجه‌ی کار کاشت شما را تغییر دهد در واقع بهترین نوع کاشت، کاشتی است که گرافت‌های مو خوب و کامل برداشت شوند. هر چه برداشت گرافت‌ها بهتر انجام شود، نتیجه‌ی کاشت مو بهتر خواهد شد.

دکتر امیر ناصر وخشوری

متخصص پوست، مو و زیبایی

شماره نظام پزشکی: 42992

مشاهده گواهینامه