خدمات الماس

برای دریافت مشاوره رایگان کلینیک زیبایی الماس کلیک کنید

شما اینجا هستید:

شفاف سازی پوست

از زمان‌های گذشته تا بحال روش‌های مختلفی برای روشن شدن و شفاف سازی پوست ابداع شده، از روش‌های خانگی تا داروئی یا استفاده از لیزر درمانی که هر کدام از این روش‌ها مزایا و معایب خودشان را دارند. امروزه لیزر درمانی برای شفافیت و روشن کردن پوست به عنوان یک روش درمانی سریع با اثرات ماندگارتر نسبت به سایر روش‌ها شناخته شده و مورد استفاده قرار می‌گیرد، به خصوص زمانی که روش‌های دیگر نتوانند مشکل پوستی مورد نظر را حل کنند از این روش می‌توان برای روشن‌تر شدن و از بین بردن جای جوش، لک، زخم، بخیه و... استفاده کرد. حتی بسیاری از افراد که رنگ پوست تیره‌ای دارند نیز، از لیزر برای روشن کردن پوست خود استفاده می‌کنند.

برخی از نواحی بدن انسان‌ها در حالت طبیعی، نسبت به بقیه‌ی نقاط، رنگ تیره‌تری دارند مانند زیر بغل، کشاله‌ی ران و اطراف ناحیه‌ی تناسلی. با این حال در برخی از افراد به خاطر آسیب‌های پوستی، ساییدگی، سوختگی، ژنتیک و یا عوامل دیگر، پوست برخی نقاط بدن آن‌ها تیره‌تر از نواحی دیگر است و همین امر زیبایی پوست آن‌ها را کم کرده است، در این حالت بهترین توصیه و روش برای درمان سریع و بدون عارضه، استفاده از لیزر درمانی برای شفاف سازی پوست است.

از لیزر روشن کننده‌ی پوست برای چه مواردی می‌توان استفاده کرد؟

خوشبختانه استفاده از لیزر و انواع مختلف آن برای شفافیت و روشنی پوست به ناحیه و یا موارد خاصی از بدن محدود نمی‌شود. استفاده از این نوع درمان بسیار وسیع و گسترده است، در واقع هر جایی از بدن شما که دچار تغییر رنگ شده است، می‌تواند با استفاده از لیزر روشن و شفاف شود. برخی از موارد شایع که افراد برای درمان آن‌ها به سراغ لیزر درمانی می‌روند شامل:

 • درمان جای لک‌های پوستی
 • درمان جای جوش و آکنه
 • درمان آفتاب سوختگی
 • اگزما و سوختگی‌های سطحی
 • تغییر رنگ‌های هورمونی
 • تیرگی‌های ژنتیکی و مادرزادی
 • روشن کردن نواحی تیره‌ی بدن

روش کار لیزر در شفاف سازی پوست

برای شفاف کردن پوست و رفع تیرگی‌های آن از انواع مختلف روش‌ها و دستگاه‌های لیزر استفاده می‌شود. استفاده از هر کدام از این روش‌ها باید بنابه تصمیم و تشخیص پزشک مربوطه و با توجه به نوع مشکل پوستی انجام ‌گیرد. در این روش درمانی با استفاده از دستگاه لیزر پرتوهای نور به سمت قسمت‌های تیره‌ی پوست تابیده شده و با استفاده از انرژی گرمایی آن، لایه‌های پوست یکی یکی برداشته می‌شوند و در نهایت پوستی روشن و شفاف شکل می‌گیرد.

زمانی که قسمتی از پوست تیره‌تر است یعنی در این قسمت غلظت رنگدانه‌های ملانین پوست بیشتر از نواحی دیگر است، لیزر در این حالت با کاهش غلظت این رنگدانه‌ها موجب روشن شدن قسمت موردنظر می‌شود.

امواج نوری پر انرژی که در طول موج‌های مختلف ساطع می‌شوند، از خود گرمایی تولید می‌کنند که این گرما مشکل لکه‌های تیره‌ی پوست را با تخریب آن‌ها و یا حذف این لکه‌ها برطرف می‌نماید. با لایه برداری انجام شده توسط لیزر، پوست جدید نیاز به مراقبت دارد تا سلول‌های آن بهبود پیدا کنند از این رو شدیداً توصیه می‌شود بعد از انجام لیزر روشن کننده‌ی پوست، در معرض نور شدید خورشید قرار نگرفته و از ضد آفتاب‌ها و کرم‌هایی که پزشک متخصص تجویز می‌کند استفاده کنید.

عوارض و مراقبت‌های بعد از شفاف سازی پوست با لیزر

لیزر درمانی برای روشن شدن پوست، عملی سرپایی و بدون درد و خونریزی است اما باید دقت کنید با توجه به نوع درمان شما، دوره‌ی نقاهت و بهبودی پوست می‌تواند متغیر باشد. تغییرات سطحی کم عمق پوست در مدت چند ساعت بهبود یافته و نیازی به مراقبت‌های خاص ندارد اما در برخی از موارد درمان که سطح و عمق تیرگی‌های پوست بیشتر است باید به توصیه‌ی پزشک عمل کرد چرا که گاهی یک هفته الی یک ماه زمان برای بهبودی پوست نیاز است.

مزایای استفاده از لیزر برای شفاف سازی پوست

لیزر علاوه بر روشن کردن کردن قسمت‌های تیره‌ی پوست مزایای جانبی زیادی نیز دارد که باعث شده تا افراد برای استفاده از آن ترغیب شوند. هنگامی که قسمت‌های تیره‌ی پوست شما زیر نور لیزر قرار می‌گیرند سلول‌های پوست تحریک شده، شروع به ساختن کلاژن می‌کنند و این می‌تواند موجب جوانسازی و رفع چروک‌های سطحی پوست شما شود و در نهایت برای شما پوستی روشن، شفاف و جوان به ارمغان بیاورد.

گاهی اوقات عمق و سطح لایه‌های تیره‌ی پوست که قرار است مورد درمان قرار گیرد متفاوت است، در این حالت روش استفاده از لیزر و نوع درمان نیز متفاوت خواهد بود، از این رو توصیه می‌شود برای درمان تیرگی‌های پوست خود به پزشک متخصص مراجعه کنید تا دچار صدمات و آسیب‌های جانبی نشوید.

 

ما در کلینیک زیبایی الماس توانسته‌ایم با استفاده از بهترین دستگاه‌های لیزر و متخصصین با تجربه که سال‌هاست در این زمینه موفقیت‌های زیادی به دست آورده‌اند، زیبایی و جوانی را به پوست شما بازگردانیم.

 

توصیه های مهم

 • برای بهبودی سریع پوست خود به توصیه‌های پزشک متخصص در مورد قبل و بعد از عمل لیزر درمانی، دقت فرمایید.
 • کرم‌های موضعی و ضد آفتاب‌های تجویر شده توسط پزشک را تهیه کرده و مرتب استفاده کنید تا شاهد درمان و بهبودی سریع پوست خود باشید.
 • از قرار گرفتن در معرض نور شدید خورشید جلوگیری کنید چرا که این نور هم در به وجود آمدن تیرگی‌ها تاثیر دارد و هم بعد از درمان می‌تواند روند بهبودی پوست شما را مختل کند.
 • برای بهبودی سریع پوست خود بعد از عمل صبور باشید و از پوست خود مراقبت کنید.

دکتر امیر ناصر وخشوری

متخصص پوست، مو و زیبایی

شماره نظام پزشکی: ۴۲۹۹۲

مشاهده گواهینامه