شما اینجا هستید:

2021-07-01

اغلب افرادی که از طاسی شدید رنج می‌برند و دارای بانک موی مناسبی برای کاشت نیستند این سوال را از پزشکان متخصص کاشت مو می‌پرسند که آیا می‌توان از موهای قسمت ریش برای کاشت مو استفاده کرد؟! خوشبختانه باید بگوییم با پیشرفت علم در حوزه‌ی پزشکی و به خصوص کاشت مو بله این امکان وجود دارد. پزشک متخصص کاشت می‌تواند با استفاده از موهای قسمت ریش، گرافت‌های لازم را برای پیوند در سر شما استخراج کرده و در قسمت‌های مورد نیاز استفاده کند. اگر می‌خواهید اطلاعات لازم را برای استفاده از این روش به دست آورید ادامه‌ی مطلب ما را مطالعه کنید.

کاشت مو

کاشت یا پیوند مو روشی است که در آن پزشکان موهای لازم برای پر کردن نواحی خالی یا کم تراکم سر را از قسمت‌های پشت گوش و سر که دارای تراکم مناسبی هستند و خاصیت ریزش ندارند استخراج کرده و در قسمت‌های کم پشت پیوند می‌زنند. اگر نخواهیم به جزئیات این عمل زیبایی بپردازیم باید بگویم قسمت مهمی که در یک کاشت مو تاثیر بسیار زیادی در نتایج آن دارد بانک موی مناسب و پر تراکم است. اغلب پزشکان موهای لازم برای سر را از این قسمت استخراج کرده و در قسمت‌های کم پشت سر پیوند می‌زنند اما زمانی که فرد دارای بانک موی مناسبی نباشد پزشک می‌تواند از نواحی مختلف بدن که دارای موهای مشابهی است برای استخراج گرافت‌های لازم استفاده کند.

دلایل استفاده از ریش به عنوان بانک مو

به دو علت می‌توان از ریش به عنوان بانک مو استفاده کرد یک زمانی است که فرد از طاسی شدیدی رنج می‌برد و قسمت‌های پشت سر وی نیز از تراکم کافی برخوردار نیستند. علاوه بر این مورد هنگامی که موهای پشت سر تراکم کافی دارند ولی از جنس مناسبی برخوردار نیستند می‌توان از قسمت ریش برای بانک مو استفاده کرد. موهای قسمت ریش در مردان به علت داشتن موهایی شبیه سر و ضخامت کافی می‌تواند گزینه‌ی مناسبی برای پیوند مو در افرادی باشد که از بانک موی مناسبی برخوردار نیستند.

کاشت مو

عوارض استفاده از ریش به عنوان بانک مو

به طور کلی استفاده از روش‌های جدید کاشت مو باعث شده تا این عمل زیبایی عوارض خاصی برای فرد بعد از عمل به وجود نیاورد. اگر پزشک متخصص از مهارت و تجربه‌ی کافی برخوردار باشد می‌تواند گرافت‌ها را طوری انتخاب کند که تراکم قسمت بانک مو نیز دچار مشکل نشود و زخم در این قسمت ایجاد نگردد.

با اینکه روش‌های جدید کاشت مو سبب شده‌اند تا ما شاهد زخم، بخیه و مشکلات دیگر در قسمت بانک مو نباشیم اما استفاده از ریش به عنوان بانک مو از حساسیت بیشتری نسبت به پشت موها برخوردار است چرا که‌ قسمت ریش بیشتر از پشت موها در معرض دید است و هرگونه برداشت اضافی مو و کم شدن تراکم آن و یا ایجاد زخم‌های ماندگار در آن می‌تواند در زیبایی چهره‌ی فرد نیز تاثیر منفی بگذارد. از این رو انتخاب پزشک متخصص و متبحر هنگام استفاده از ریش به عنوان بانک مو از اهمیت بسیار بیشتری برخوردار است.

تا چه میزان استفاده از بانک موی ریش می‌تواند موفقیت آمیز باشد؟

فرقی نمی‌کند شما از کدام قسمت بدن خود برای بانک مو استفاده کنید اگر شما شرایط و ویژگی‌های مناسب برای بهره گیری از روش کاشت مو را داشته باشید و اقدامات لازم برای موفقیت آمیز بودن این عمل را انجام دهید مطمئن باشید کاشت ‌موی شما موفقیت آمیز خواهد بود. برای استفاده از بانک موی ریش نیز شما باید از موهای پرتراکم و ضخیمی در این قسمت برخوردار باشید تا هم از تراکم این قسمت کم نشود و هم کیفیت موهای کاشت شده نیز بالاتر باشد. تشخیص این نکته معمولاً بر عهده‌ی پزشک متخصص است تا برای شما بهترین بانک مو را انتخاب کند.

مزایای استفاده از ریش به عنوان بانک مو

زمانی که شما از ریش به عنوان بانک مو استفاده می‌کنید تراکم و موهای قسمت پشت گردن و سر خود را نیز حفظ کرده‌اید و این نکته می‌تواند برای شما بهترین نتیجه را ارائه دهد چرا که اغلب مردان ریش را به ‌عنوان موی زائد می‌شناسند و آن را می‌تراشند. به همین علت این امر می‌تواند سبب شود تا علاوه بر داشتن موهای پرپشت از موهای این قسمت نیز راحت شوید. یکی از مهم‌ترین مزایای استفاده از ریش برای بانک مو ضخیم بودن موهای این قسمت است که می‌تواند کاشت موی بسیار خوبی را برای ما به وجود آورد.

معایب استفاده از ریش به عنوان بانک مو

اگر شما از ریش برای بانک موی خود استفاده می‌کنید این امکان وجود دارد که جای زخم روی روی پوست‌تان باقی بماند. به همین علت توصیه می‌شود روش‌های مراقبتی خود را بعد از عمل به صورت کامل انجام دهید تا با چنین نتایجی روبرو نشوید.

یکی دیگر از مهم‌ترین معایب کاشت مو با استفاده از بانک موی ریش تعداد گرافت‌هایی است که از این قسمت می‌توان برداشت کرد. به علت کم بودن موهای ریش احتمال دارد شما کاشت موی پر تراکمی نداشته باشید. همچنین انتخاب زاویه‌ی مناسب برای کاشت نیز یکی از محدودیت‌های کاشت مو با استفاده از بانک موی ریش است.

کاشت مو

آیا موهای استفاده شده از بانک موی ریش قابل رشد هستند؟

اغلب افرادی که از بانک موی پشت سر یا ریش برای کاشت استفاده می‌شود این سوال را از پزشک متخصص می‌کنند که آیا موهایی که از قسمت بانک مو برداشت شده‌اند دوباره رشد خواهند کرد یا خیر؟!

بهتر است بدانید موهایی که از بانک مو برداشت می‌شوند به صورت کامل از ریشه خارج شده و امکان رشد مجدد آن‌ها وجود ندارد و همین امر باعث می‌شود تا شما دقت کافی را برای انتخاب پزشک مناسب جهت کاشت داشته باشید چرا که از دست دادن بانک مو می‌تواند انجام مجدد آن را برای شما غیر ممکن سازد اما اگر پزشک متخصص بتواند با دقت و تبحر کافی گرافت‌های لازم را به طور مناسب انتخاب کند با رشد مجدد موها جای خالی آن‌ها دیده نخواهد شد.

پزشکان بانک موی ریش را به عنوان بانک موی دوم می‌شناسند و برای افزایش تراکم در مراحل بعدی کاشت از گرافت‌های این قسمت استفاده می‌کنند. ایده‌آل‌ترین و بهترین نتیجه زمانی رخ خواهد داد که شما از بانک موی مناسبی در سر خود برخوردار باشید و از موهای این قسمت نیز برای افزایش تراکم و ضخامت موهای کاشت شده بهره ببرید. انتخاب این که بانک موی شما از کدام یک از قسمت‌های بدنتان صورت گیرد بر عهده‌ی پزشک متخصص است تا بتواند با توجه به شرایط و ویژگی‌های بدن شما بهترین روش و بانک مو را انتخاب کند.

کلیدواژه‌ها: