شما اینجا هستید:

2020-12-23

داشتن ابرو های پرپشت و کاملاً طبیعی علاوه بر زیباتر کردن چهره، در افزایش اعتماد به نفس نیز تاثیر بسیاری دارد. از آنجایی که مشکل ریزش ابرو در بین زنان شایع‌تر از مردان است، اغلب این افراد برای رفع این مشکل به دنبال راه‌های مختلف زیبایی مانند انجام تاتو و یا استفاده از مواد آرایشی می‌روند، اما غافل از اینکه استفاده از این مواد و انجام تاتو می‌تواند عوارض و مشکلات زیادی را به وجود آورد. دقت کنید استفاده از این روش‌ها علاوه بر تهدید سلامتی به دلیل استفاده از مواد شیمیایی، نتیجه‌ی کاملاً غیر طبیعی ایجاد خواهد کرد و امکان رفع و تغییر فرم دوباره‌ی ابرو وجود ندارد.

امروزه با استفاده از روش‌های کاشت مو پزشکان متخصص اقدام به کاشت ابرو و مژه می‌کنند که می‌تواند ایده‌آل‌ترین روش برای داشتن ابروهای پرپشت، طبیعی و دائمی باشد. با ادامه‌ی مطلب ما همراه باشید تا شما را با چگونگی انجام این روش بیشتر آشنا کنیم.

علل و عوامل دخیل در ریزش مژه و ابرو

بسیاری از افراد به علل مختلف شاهد ریزش و کم پشت شدن ابروهای خود هستند که بیشترین و مهم‌ترین عامل ریزش ابرو اغلب به علل ژنتیکی رخ می‌دهد. مهمترین عوامل ریزش ابرو عبارتند از :

 • ارث و ژنتیک
 • آسیب به سر
 • بیماری
 • عوارض استفاده از برخی داروها
 • مشکلات هورمونی
 • عدم عملکرد صحیح غده‌ی تیروئید
 • تغذیه‌ی نامناسب

دلایل دیگری نیز می‌توانند در این امر دخیل باشند اما باید بدانید پیوند ابرو یک روش درمانی دائمی برای داشتن ابروهای طبیعی و ماندگار است. البته دقت داشته باشید قبل از اقدام برای درمان ریزش ابرو بهتر است این مشکل علت یابی شده و درمان گردد تا بعد از انجام کار مشکلی ایجاد نشود و ابروهای کاشت شده را دچار ریزش نکند.

کاشت ابرو و روش انجام آن

برای انجام کاشت ابرو پزشکان متخصص از موهای طبیعی فرد یعنی موهای سر وی بهره می‌برند. در این روش همانند روش کاشت مو از بانک موی پشت سر که اغلب از موهای پشت گوش و گردن می‌باشد، برای کاشت ابرو استفاده می‌کنند.

در این روش همانند کاشت مو پزشک جراح گرافت‌های لازم را از پشت سر و گوش فرد که تراکم بالایی دارند برداشت کرده و در قسمت ابرو پیوند می‌زند. درست است که کاشت مو در هر جایی از صورت اهمیت زیادی دارد، اما کاشت ابرو نسبت به کاشت‌های دیگر به حساسیت و دقت بیشتری نیاز دارد. چرا که ابروها عضو مهمی از اجزای صورت هستند که نشان دهنده‌ی حالات روحی و احساسات فرد می‌باشند. ابروهای نامتقارن و نامناسب با فرم چهره‌ی فرد می‌توانند برعکس عمل کرده و زیبایی فرد را دستخوش تغییر قرار دهند.

اهمیت دقت در کاشت ابرو

همانطور که در بالا نیز به این نکته اشاره کردیم کاشت ابرو به علت اهمیت آن در چهره و زیبایی فرد، نیازمند دقت، حساسیت و آگاهی لازم پزشک متخصص به نکات مهم در آناتومی صورت است. نکات مهمی که باید در پیوند ابرو به آن توجه کرد عبارتند از :

 • جهت رشد ابرو
 • مدل و فرم ابرو
 • تراکم مناسب آن
 • زاویه‌ی رشد ابرو
 • دقت به واحدهای مو
 • و…

همانطور که می‌دانید جهت رشد و رویش ابرو با موهای سر تفاوت زیادی دارد و این جهت در نقاط مختلف ابرو نیز با یکدیگر متفاوت است. توجه به این نکته و اعمال آن هنگام کاشت به دقت و تخصص پزشک متخصص مربوط می‌شود. همچنین دقت به تراکم موهای کاشت شده در هر فردی متفاوت است که با توجه به آناتومی صورت وی و دقت به تراکم موهای سر وی تعیین می‌گردد.

عمل کاشت ابرو و مژه

زمان نتیجه گیری نهایی از عمل کاشت

کاشت ابرو عملی دائمی و ماندگار است اما دقت کنید برای رسیدن به این نتیجه داشتن صبر و حوصله از اهمیت بالایی برخوردار می‌باشد. چنانچه می‌دانید دوره‌ی کاشت، رشد و رویش ابرو مانند موهای سر است به همین علت برای گرفتن نتیجه‌ی نهایی شما یک دوره‌ی ۱۲ ماهه‌ی ریزش، رشد و رویش را تجربه خواهید کرد.

درد و عوارض جانبی کاشت ابرو

کاشت ابرو عملی ایمن و کم خطر است که طی دوره‌ی عمل، پزشک متخصص درد آن را با استفاده از از مواد بی حسی موضعی کنترل می‌کند. نداشتن جای بخیه، زخم، خونریزی و عدم استفاده از بیهوشی از مزایای کاشت ابرو به شمار می‌رود.

در مورد عوارض این عمل نیز می‌توان گفت این عمل جراحی عارضه‌ی خاصی برای فرد به وجود نمی‌آورد و با استفاده از روش‌های نوین و جدیدی که در سبک کاشت مو و ابرو به وجود آمده است جای هیچگونه زخم و بخیه روی صورت به وجود نخواهد آمد، از این رو می‌توان به راحتی این عمل را ایمن و بی‌خطر نامید. در مورد ریزش ابرو در دوره‌ی پیوند ابرو باید بگوییم این روند کاملاً طبیعی است و نباید نگران آن باشید چرا که موها بعد از مدتی به رشد و رویش طبیعی خود خواهند رسید.

مراحل کاشت ابرو

اولین و مهم‌ترین مرحله‌ی پیوند ابرو طراحی آن است که پزشک متخصص با استفاده از علم زیبایی شناسی و کانتورینگ صورت و با توجه به اجزای صورت فرد، ابروهای بیمار را طراحی خواهد کرد. در این عمل تقارن دو ابرو از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است. بعد از این مرحله پزشک اقدام به استخراج گرافت ها از پشت سر می‌کند.

برخلاف کاشت مو، کاشت ابرو مرحله‌ی آماده‌سازی گرافت‌ها را دارد چرا که گرافت‌های برداشت شده ممکن است به صورت چند شاخه باشد و همان‌طور که می‌دانید موهای ابرو از موهای تک‌شاخه تشکیل شده‌اند، به همین علت باید جداسازی و تفکیک شده سپس در جای خود کاشت شوند. قبل از کاشت نیز روی ابرو شیارهای نازکی در حد چند میلی متر ایجاد می‌شوند و گرافت‌ها در این شیارها قرار داده می‌شوند.

عمل کاشت ابرو و مژه

مراقبت‌های بعد از کاشت

کاشت ابرو نیز مانند تمام عمل‌های زیبایی دیگر نیاز به مراقبت‌های خاص خود دارد، این مراقبت‌های هر چند کوچک می‌توانند در نتایج کار تاثیر بسزایی داشته باشند. پزشکان توصیه می‌کنند به مدت ۴۸ تا ۷۲ ساعت ابروهای خود را شستشو ندهید و بعد از این مدت نیز شستشوی شما باید به صورت آرام و ملایم باشد. همچین توصیه می‌شود در این مدت از ورزش و فعالیت‌های سنگین نیز خودداری کرده و تمام پماد‌ها و کرم‌های مخصوص که پزشک متخصص تجویز کرده است را مورد استفاده قرار دهید.

کلیدواژه‌ها: