شما اینجا هستید:

2021-08-30

کاشت مو می‌تواند بسیار چالش برانگیز و مشکل آفرین شود اگر شما نتوانید آن را به درستی اجرا کنید. دلیل آن هم افزایش بیش از حد تقاضا و نیاز افراد جامعه نسبت به این عمل زیبایی است که سبب شده مراکز زیادی برای ارائه‌ی این نوع خدمت ایجاد شوند. مراکز کاشت مویی که روزانه بر تعداد آن‌ها افزوده می‌شود و با اغراق می‌توان گفت بیش از ۷۰ درصد این مراکز نمی‌توانند نتایج موفقیت آمیزی برای شما به ارمغان آورند و این عدم موفقیت خود می‌تواند به قیمت از دست دادن موهای شما باشد، موهایی که نه می‌توان مانند آن را تولید کرد یا دوباره برای رشدشان کاری انجام داد.

همین دلیل بسیار بزرگ می‌تواند این موضوع مهم را آشکار سازد که شما برای داشتن یک کاشت موی موفق نیاز به کسب برخی اطلاعات و انجام اقدامات لازم قبل و بعد از این عمل مهم دارید که بهتر است آن‌ها را به دقت رعایت کنید.

کلینیک معتبری را انتخاب کنید

کاشت مو مانند تزریق ژل یا هر چیز دیگری نیست که در صورت عدم رضایت بتوان تخلیه کرد یا مدتی را صبر کرد تا اثر آن کم شده و از بین برود. می‌توان گفت این عمل با وجود نداشتن بیهوشی، جای زخم و بخیه و یا درد فراوان بسیار با اهمیت است، چرا که هر یک از مراحل آن می‌تواند در نتیجه‌ی نهایی شما تاثیر مستقیمی بگذارد. انتخاب کلینیک معتبری که از پزشکان متبحر، با مهارت و سابقه‌ی خوب برخوردار است، می‌تواند تا درصد زیادی به شما این اطمینان را دهد که نتیجه‌ی عمل شما موفقیت آمیز باشد. انتخاب کلینک‌هایی ماند کلینیک زیبایی الماس در تبریز برای انجام کاشت مو می‌تواند گزینه‌ی بسیار خوبی برای افراد خواهان کاشت مو باشد.

مشاوره با پزشک را فراموش نکنید

قبل از انجام عمل کاشت مو حتماً باید با پزشک متخصصی که توانسته عمل‌های موفقیت آمیز زیادی در این زمینه داشته باشد مشورت کرده و به تمام توصیه‌های وی عمل کنید. انتخاب مناسب تعداد موهایی که قرار است کاشت شود، انتخاب محل مناسب بانک مو، نحوه‌ی برداشت و تعیین نوع عمل پیوند مو و بسیاری از موارد دیگر بر عهده‌ی پزشک متخصص است چرا که فقط یک پزشک می‌تواند تمامی موارد بالا را در نظر گرفته و بهترین استراتژی را برای عمل کاشت شما تعیین کند. پزشکان کلینیک زیبایی الماس می‌توانند در این مورد به شما کمک زیادی کنند.

کاشت مو

اقدامات و آمادگی‌های قبل از عمل را جدی بگیرید

عدم استعمال دخانیات، مصرف نکردن مشروبات الکلی و عدم استفاده از داروهای خاص و بسیاری از اقدامات مهمی که مطمئناً هر کلینیک و پزشک معتبری آن را در قالب بروشور به شما ارائه می‌کند، می‌تواند در نتیجه‌ی عمل شما تاثیر مستقیمی گذاشته و آن را تغییر دهد. بهتر است این موارد هر چند جزئی و کوچک را نیز جدی گرفته و به آن‌ها عمل کنید تا بتوانید کاشت موی موفقی داشته باشید و سبب هدر رفت هزینه و زمان خود نشوید.

اهمیت روزهای بعد از عمل کاشت مو

موفقیت در کاشت مو فقط به روز عمل و یا قبل آن مربوط نمی‌شود. تمام اقداماتی که شما تا یکسال به خصوص در ماه‌های اول انجام می‌دهید می‌تواند بسیار تاثیر گذار باشد. تمام موارد لازم را از پزشک متخصص بپرسید، در روزهای نخست مراقبت زیادی از سر و موهایتان داشته باشید تا دچار عفونت و خونریزی نشود. رعایت رژیم غذایی مناسب، نحوه‌ی مناسب شستشوی سر، استفاده از مواد و داروهای لازم که پزشک تجویز می‌کند، عدم قرار گیری زیر نور شدید خورشید، عدم انجام ورزش‌های سنگین و فعالیت‌های زیاد و … می‌توانند در نتیجه‌ی پیوند مو تاثیر مثبتی بگذارند.

کاشت مو

مشاهده‌ی نتیجه ی نهایی کاشت مو

با توجه به اینکه مشاهده‌ی نتیجه‌ی نهایی در عمل کاشت مو در افراد با توجه به متفاوت بودن متابولیسم بدن، نوع و نحوه‌ی کاشت و نوع موهای فرد می‌تواند متفاوت باشد اما اغلب افراد بعد از طی یک دوره بعد از بهبودی زخم‌های کوچک روی سر با ریزش مو مواجه می‌شوند که کاملاً طبیعی است. بعد از آن فولیکول‌ها شروع به رشد می‌کنند که اغلب در اوایل کمی ضعیف و نازک هستند و بعد از مدتی با سرعت و کیفیت بهتری رشد خواهند کرد.

بهتر است بدانید پروسه‌ی کاشت مو طولانی و زمان‌بر است و عوامل و فاکتورهای مختلفی در نتیجه‌ی نهایی آن تاثیر دارند، از این رو توصیه می‌شود برای گرفتن بهترین نتیجه در حد توان خود، تمام فاکتورها را رعایت کرده و با مراجه به مراکز معتبر، پرپشتی و زیبایی موهایتان را دوباره تجربه کرده و کاشت موی موفقی داشته باشید.

کلیدواژه‌ها: