شما اینجا هستید:

2020-12-30

بر خلاف روش‌های دیگر مانند اپیلاسیون، وکس و یا بند انداختن که شما محدودیت خاصی برای دسترسی به نقاط مختلف بدن دارید، لیزر رفع موهای زائد این گونه نیست. شما می‌توانید از لیزر و دستگاه آن برای رفع موهای زائد تمام بدن خود و نقاطی که شاید دسترسی آن برای شما سخت باشد استفاده کنید، چرا که لیزر توانایی این را دارد که هر مویی را در هر نقطه‌ای از بدن نابود کند. البته باید این نکته را بدانید که به هر مویی زائد گفته نمی‌شود، در واقع موهای زائد موهایی هستند که ضخیم‌تر از موهای معمولی‌اند و در نقاطی از بدن رشد می‌کنند که وجود موهای زائد در آن منطقه طبیعی نیست، مانند رشد مو در چانه، شکم و یا سینه.

در واقع از لیزر می‌توان برای رفع موهای صورت، زیر بغل، ناحیه‌ی بیکینی، دست و پا  که دارای موهای زبر و ضخیم هستند استفاده کرد.

رفع موهای زائد صورت با لیزر

برخلاف باور عموم که تصور می‌کنند نمی‌توان برای از بین بردن موهای صورت از لیزر استفاده کرد باید بگوییم می توان از این روش نوین و فوق العاده برای از بین بردن و خلاصی از موهای این قسمت به خصوص در افرادی که موهای بسیار ضخیم و کلفتی دارند استفاده کرد. البته به این نکته توجه داشته باشید که هر چقدر میزان ضخیم بودن موها و تیرگی آن‌ها در صورت بیشتر باشد راحت‌تر و در جلسات کمتری از بین خواهند رفت.

برخی از افراد تصور می‌کنند لیزر برای ناحیه‌ی صورت می‌تواند بسیار خطرناک باشد که به علت نزدیکی با چشم نباید آن را انجام داد. بهتر است شما را با این مورد آشنا کنیم که دستگاه‌های لیزر برای چشم‌ها و ناحیه‌ی صورت هیچ ضرری ندارند. با این حال در اغلب کلینیک‌های معتبر اپراتورهای دستگاه از عینک‌های مخصوص برای مراجعین استفاده می‌کنند تا هیچ گونه نگرانی در این مورد وجود نداشته باشد. رفع موهای زائد صورت یک روند سریع و آسان است که در حدود ۱۵ دقیقه و تعداد ۸ الی ۱۰ جلسه می‌توان موهای صورت را از بین برد.

لیزر موهای زائد

لیزر ناحیه‌ی بیکینی و از بین بردن موهای این قسمت

یکی از پرطرفدارترین و محبوب‌ترین نقاطی از بدن که افراد و به خصوص زنان برای رفع موهای زائد این قسمت آن استفاده می‌کنند، ناحیه‌ی بیکینی است. این ناحیه به علت داشتن موهای ضخیم و رنگدانه‌های بیشتر موجب شده تا افراد تمایل بیشتری برای از بین بردن موهای آن داشته باشند. در مورد لیزر این قسمت نیز همیشه شایعات مختلفی وجود داشته و دارد، از جمله اینکه استفاده از لیزر برای از بین بردن موهای این قسمت می‌تواند سبب ناباروری و سرطان در افراد شود. بهتر است بدانید دستگاه لیزر مورد تایید سازمان غذا و داروی آمریکا (FDA)  بوده که تا به حال هیچ گونه گزارشی مبنی بر سرطان یا عدم باروری به این سازمان ارائه نشده است، از این رو شما می‌توانید به راحتی از روش برای رفع موهای این قسمت استفاده کنید.

خوشبختانه لیزر علاوه بر اینکه می‌تواند موهای ناحیه‌ی بیکینی را به طور کامل و دائم رفع کند، به روشن شدن و رفع تیرگی‌های کشاله‌ی ران و بیکینی کمک شایانی خواهد کرد. اپیلاسیون و استفاده از موم یا وکس برای این ناحیه بسیار دردناک و غیر قابل تحمل است، اما استفاده از لیزر برای رفع موهای ناحیه‌ی بیکینی می‌تواند بسیار آسان و سریع و بدون درد انجام گیرد.

لیزر رفع موهای زائد زیر بغل

استفاده از لیزر برای از رفع موهای زائد زیر بغل یکی از پرطرفدارترین و بهترین روش‌ها به شمار می‌رود، چرا که این قسمت به دلیل داشتن موهای زبر و ضخیم زودتر به لیزر پاسخ می‌دهد. همچنین علاوه بر از بین بردن موها، ناحیه‌ی زیر بغل تیرگی خود را نیز از دست خواهد داد و با نقاط دیگر بدن یک دست خواهد شد. درمان این قسمت نیز در حدود پنج دقیقه و طی ۸ الی ۱۰ جلسه‌ی متوالی به طول خواهد انجامید که با توجه به نیاز فرد و توصیه‌ی پزشک می‌تواند در افراد، متفاوت و متغیر باشد.

شایعه‌ی دیگری که در مورد لیزر ناحیه‌ی زیر بغل وجود دارد سرطان غدد لنفاوی است که بسیاری از افراد بر اساس باور غلط از آن دوری می‌کنند. بهتر است بدانید با توجه به موارد گفته شده در بالا، تاکنون هیچ گونه گزارشی مبنی بر بیماری خاص و یا سرطان در مورد لیزر وجود نداشته و شما می‌توانید با خیال راحت از این روش استفاده کنید.

لیزر موهای زائد

استفاده از لیزر برای رفع موهای دست و پا

موهای دست و پاهای شما اگر حالت کرکی نداشته باشند شما می‌توانید از لیزر برای از بین بردن موهای زائد خود استفاده کنید. افرادی که دارای موهای ضخیم و تیره با پوست روشن هستند بهترین نتیجه را از لیزر خواهند گرفت، اما این بدان معنا نیست که بقیه‌‌ی افراد نمی‌توانند نتیجه‌ی رضایت بخشی از آن بگیرند. اپراتور دستگاه با تنظیم درست نور و میزان جلسات، می‌تواند بهترین نتیجه را برای شما ارائه دهد. همیشه دقت داشته باشید موهای کرکی با لیزر رفع نخواهند شد و احتمال گرفتن نتیجه‌ی عکس نیز وجود دارد. دقت داشته باشید لیزر قسمت پاها مدت زمان زیادی نسبت به بقیه‌ی نقاط بدن به خود اختصاص می‌دهد چرا که قسمت اعظمی از بدن را تشکیل می‌دهد.

عوارض لیزر رفع موهای زائد

لیزر هیچ گونه عارضه‌ی خاصی برای هر کدام از قسمت‌های بدن ندارد و می‌توان به راحتی از آن برای رفع موهای زائد استفاده کرد، اما برخی از نقاط بدن که پوست حساس و نازکتری دارند دچار تورم، حساسیت و قرمزی خواهد شد. در این حالت با توجه به توصیه و تجویز پزشک متخصص می‌توان از پمادها و کرم‌های مخصوص این قسمت برای کاهش التهاب و رفع حساسیت آن استفاده کرد، در غیر این صورت نگران این موضوع نباشید چرا که تمام عوارض کوتاه مدت لیزر بعد از چند ساعت رفع خواهند شد.

کلیدواژه‌ها: