شما اینجا هستید:

2021-10-31

تراکم موهای سر در انسان‌ها با یکدیگر یکسان نیست و علاوه بر این این تراکم، خط رویش موها در تمام نقاط مختلف سر نیز متفاوت است. در واقع اگر به موهای سر خود یا دیگران دقت کنید در نقاط مختلف سر موهایی با جنس و ضخامت مختلفی رشد کرده‌اند که در حالت کلی توانسته‌اند سبب طبیعی به نظر رسیدن موها شوند. با این حال در برخی عمل‌های کاشت مو پزشکان به این نکته مهم توجه نمی‌کنند و در نهایت سبب می‌شوند موهای کاشت شده خط رویش به اصطلاح عروسکی داشته باشند و از حالت طبیعی خود خارج شوند. با ما همراه باشید تا شما را با علل وقوع این امر آشنا سازیم.

تجربه و مهارت پزشک متخصص

عوامل مختلفی در داشتن طبیعی‌ترین خط رویش موها در عمل کاشت مو موثر هستند که می‌توان همه‌ی این موارد را زیر مجموعه‌ی مهم‌ترین فاکتور یعنی انتخاب بهترین پزشک متخصص و کلینیک زیبایی جای داد. تمام موارد مهمی که با رعایت آن‌ها خط رویش موها طبیعی خواهد شد به میزان مهارت، تخصص و دقت پزشک متخصص دارد. برای داشتن بهترین و طبیعی‌ترین نتیجه از عمل کاشت مو بهتر است در مورد مرکز زیبایی و پزشکی که به آن مراجعه می‌کنید تحقیقات لازم را به عمل آورده و انتخاب کنید.

مواردی که برای داشتن بهترین خط رویش باید به آن‌ها توجه کرد:

  • توجه به تفاوت تراکم موها
  • توجه به جنس موها
  • توجه به شکاف‌های کاشت مو
  • ترسیم خط رویش قبل از عمل

کاشت مو

توجه به تفاوت تراکم موها

تراکم موها در نقاط مختلف سر متفاوت می‌باشد و این تراکم متفاوت سبب شده تا موها نچرال و طبیعی به نظر برسند. البته دقت کنید این تراکم در رشد موها ممکن است حتی در افراد مختلف، متفاوت باشد. از این رو تشخیص تراکم موها در هر فرد بر عهده‌ی پزشک متخصص است تا بتواند با توجه به روند رشد موهای فرد تراکم آن‌ها را در هر نقطه از سر تشخیص داده و بنابر این وضعیت، روند کاشت گرافت‌های مو را انجام دهد.

در حالت طبیعی و در بیشتر افراد تراکم موهای سر در نقاط مختلف آن متفاوت است. در اغلب افراد قسمت‌های نزدیک به پیشانی دارای تراکم کمتر هستند حتی سن و سال نیز روی این تراکم اثر دارند. هر چقدر سن فرد بالاتر برود موها از قسمت پیشانی و بغل به سمت عقب کشیده می‌شوند و تراکم این قسمت‌ها کمتر می‌شود. در این حالت بهتر است هنگام کاشت مو، برای نواحی جلوی سر به تراکم موهای قسمت‌های مختلف سر دقت شده و با توجه به سن و سال فرد گرافت‌های لازم برداشت و به درستی با تراکم مناسب کاشت شود.

توجه به جنس موها

جنس و میزان ضخامت موها نیز در داشتن یک کاشت موی طبیعی اهمیت زیادی دارد. موها در قسمت‌های مختلف سر دارای ضخامت‌های متفاوتی هستند. برای نمونه موهای قسمت جلوی سر ضخامت کمتری دارند و نازکتر هستند و هر چقد به پشت سر می‌رویم موها زبرتر و متراکم‌تر می‌شوند. زمانی که پزشک متخصص نتواند موهای شما را با توجه به این مورد که ضخامت های قسمت های مختلف سر متفاوت است کاشت کند به احتمال زیاد موهای ضخیم را در جلوی سر بکارد و در نهایت این موها باعث می‌شود کاشت شما به صورت عروسکی و شبیه کلاه گیس باشد و افراد با نگاه کردن به موهای شما متوجه کاشت موی شما شوند. این در حالی است که اغلب پزشکان متبحر تلاش دارند تا به نحوی کاشت مو انجام دهند که کسی متوجه نشود.

شناسایی و تعیین ضخامت موهای شما و استفاده از موهای نازکتر برای قسمت‌های جلویی سر در عمل کاشت مو بسیار مهم است که باید توسط پزشک متخصص تعیین شده و اعمال گردد.

کاشت مو

ترسیم خط رویش قبل از عمل

بعد از تمام موارد بالا زمانی که پزشک متخصص توانست جنس، نوع، ضخامت و تراکم موهای شما را تشخیص دهد نوبت به ترسیم خط رویش و تعیین یک استراتژی درست برای عمل کاشت می‌رسد. پزشک متخصص با اعمال تمام فاکتورهای دخیل در داشتن بهترین و طبیعی‌ترین کاشت مو باید بتواند خط رویشی کاملاً طبیعی برای شما با توجه به سایر جزئیات مانند سن و آناتومی کلی صورتتان ترسیم کرده و روند کاشت مو و نوع موهایی که باید برداشته و کاشت شوند را تعیین کند. هر چقدر مهارت پزشک در ترسیم خط رویش موها با اعمال فاکتورهای موجود بیشتر باشد نتیجه‌ی نهایی کاشت مو موفق‌تر و موهای شما طبیعی‌تر خواهند شد.

توجه به شکاف های کاشت مو

برای کاشت مو نیاز است تا پزشک متخصص شکاف‌های کوچک و ظریفی را در قسمت‌های خالی ایجاد کند تا موهای برداشت شده از بانک مو به این محل پیوند داده شوند. میزان ظریف بودن این شکاف‌ها و دیده نشدن آن‌ها از اهمیت بالایی برخوردار است و در صروت عدم رعایت آن سبب غیر طبیعی دیده شدن کاشت موی شما خواهند شد. توجه به مهارت پزشک و افرادی که کاشت مو را برای شما انجام می‌دهند از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. این افراد باید بتوانند هم در قسمت بانک مو و بخش‌های خالی که مو در آنجا کاشت می‌شود زخم‌های بزرگی ایجاد نکنند تا بعداً فرد دچار مشکل نشود.

موارد مهمی که می‌تواند در طبیعی شدن کاشت مو موثر باشند:

  • خط رویش نباید به صورت خطی و دقیق کشیده شود بلکه باید با توجه به روند رشد موهای طبیعی هر فرد صورت گیرد تا حالت مصنوعی به خود نگیرد.
  • موهای کاشت شده باید با توجه به سن فرد و مدل چهره‌ی وی کاشت شده و مسائل زیبایی شناسی در آن رعایت گردد.
  • برای کاشت مو به مراکزی مراجعه کنید که از روش‌های جدید کاشت بهره می‌برند چرا که این روش‌ها با توجه به مزایای بسیاری که دارند سبب به وجود آمدن خط رویش طبیعی می‌شوند.

کلیدواژه‌ها: