شما اینجا هستید:

2022-01-10

اگر شما نیز جز افرادی هستید که در مقابل آینه به چین و چروک‌های خود نگاه کرده و ناراحت می‌شوید، باید بگوییم که تنها نیستید چرا که افزایش سن و پیری پوست برای همه رخ می‌دهد. ابروها جز یکی از اولین عضوهای صورت هستند که نشانه‌های پیری را بروز می‌دهند. به همین دلیل نیز خانم‌ها و آقایان همواره به دنبال روش‌های نوین برای جلوگیری و یا درمان ابروهای افتاده خود هستند.

هنگامی که ابروها افتاده می‌شوند، بر روی پلک بالایی نیز تاثیر گذاشته و باعث غم انگیز دیده شدن چهره فرد می‌شوند. علاوه بر آن تمامی افراد با افزایش سن دچار این مشکل نمی‌شوند بلکه برخی نیز به صورت مادرزادی ابروهای افتاده‌ای دارند. به هر حال فرقی نمی‌کند که افتادگی ابرو به چه دلیل باشد چرا که امروزه بهترین روش‌های لیفت ابرو روی کار آمده‌اند و می‌توانند هر گونه افتادگی ابرو را درمان کنند.

دو روش کلی برای درمان ابروهای افتاده وجود دارد که افراد می‌توانند متناسب با شرایط خود از هر کدام استفاده کنند. که این دو روش عبارتند از:

  1. لیفت ابرو با جراحی
  2. لیفت ابرو بدون جراحی

لیفت ابرو با جراحی، همانطور که می‌دانید روشی تهاجمی می‌باشد که در آن پزشک متخصص با عمل جراحی ابروها را به سمت بالا می‌برد. این روش به دلیل اینکه تهاجمی است طرفدارن زیادی نداشته و اغلب افراد از انجام آن ترس شدیدی دارند. اگر شما نیز جز افرادی هستید که دوس ندارید از جراحی لیفت ابروها استفاده کنید، می‌توانید از روش‌های مختلف و متنوع بدون جراحی برای رفع افتادگی ابروهای خود کمک بگیرید.

لیفت ابرو بدون جراحی چیست و چرا انجام می شود؟

لیفت ابروها یک اقدام زیبایی برای رفع افتادگی ابروها و بالا بردن آن‌ها جهت فرم دهی صورت و زیباتر دیده شدن چشم‌ها می‌باشد. این روش زیبایی در چند سال اخیر رواج بیشتری پیدا کرده و حتی افرادی که ابروهای نرمالی دارند، نیز از روش‌های لیفت ابرو بدون جراحی استفاده می‌کنند. روش‌های بسیاری برای لیفت ابروها وجود داشته و هر کدام از آن‌ها که بدون جراحی هستند، طرفدارن بیشتری دارند.

لیفت ابرو

لیفت ابرو بدون جراحی برای چه کسانی ضروری است؟

ابروها جز اعضایی از صورت هستند که نقش بسیار مهمی در زیبایی ظاهری دارند. به همین دلیل نیز اغلب افراد نسبت به انجام لیفت ابرو بدون جراحی اقدام می‌کنند. تمامی اقدامات زیبایی برای همه‌ی افراد مناسب نبوده و برای انجام لیفت ابرو نیز باید نسبت به شرایطی مانند سن، نوع پوست، میزان افتادگی و … تصمیم گیری شود. پس بنابراین می‌توان گفت افرادی که ۲۰ سال به بالا دارند و از مشکلات زیر رنج می‌برند، می‌توانند لیفت ابرو بدون جراحی انجام دهند.

  • افرادی که علاوه بر افتادگی ابرو، افتادگی پلک نیز دارند.
  • افرادی که به دلیل افزایش سن و شل شدگی پوست دچار افتادگی ابرو شده‌اند.
  • کسانی که خطوط عمیق در پیشانی دارند.
  • افرادی که دوست دارند چشم‌های کشیده‌ای داشته باشند.
  • روش های لیفت ابرو بدون جراحی

همانطور که گفتیم لیفت ابرو با جراحی و بدون جراحی انجام می‌گیرد. اما به دلیل اینکه دوره نقاهت بدون جراحی بسیار کمتر بوده و هزینه‌ی پایینی دارد، اغلب افراد این روش را ترجیح می‌دهند. روش‌های بسیاری برای لیفت ابروها به صورت غیر تهاجمی وجود دارد که افراد باید در ابتدا با پزشک متخصص در این زمینه مشورت کرده و سپس بنابر تشخیص وی، از روش مناسب استفاده کنند. در ادامه به بررسی هر کدام از این روش‌ها می‌پردازیم.

لیفت ابرو به وسیله تزریق بوتاکس

بوتاکس یا همان سم بوتولینوم به هر قسمت از صورت که تزریق شود، موجب فلج شدن عضلان آن ناحیه می‌شود. در لیفت ابروها نیز معمولاً با تزریق بوتاکس به زیر و کناره‌های ابرو، موجب بالا بردن آن و رفع افتادگی و چین و چروک کناره‌های ابروها می‌شوند. انجام لیفت ابرو با استفاده از بوتاکس موقتی بوده و باید پس از شش ماه الی یک سال دوباره تمدید شود.

لیفت ابرو

لیفت ابرو توسط نخ

یکی دیگر از روش‌هایی که افراد می‌توانند با استفاده از آن ابروهای خود را لیفت کنند، استفاده از نخ می‌باشد. این روش ابتدا در سال ۱۹۹۰ مورد استفاده قرار  گرفته و تاکنون نیز ادامه دارد. در این روش در داخل ابرو با استفاده از سوزن‌های مخصوص برش‌هایی به قطر ۳ میلی‌متر ایجاد شده و سپس با استفاده از نخ مخصوص لیفت ابرو را انجام می‌دهند. این روش برای افرادی مناسب است که ابروهای آن به طور جزئی افتاده شده است. لیفت ابروها بدون جراحی و با استفاده از نخ، همانند بوتاکس موقتی بوده و باید پس از یک سال تمدید شود.

بالا بردن ابروها با هایفوتراپی

هایفوتراپی یکی از روش‌های نوین برای رفع چین و چروک و افتادگی پوست می‌باشد که امروزه در اغلب کلینیک‌های زیبایی مورد استفاده قرار می‌گیرد. در این دستگاه امواج پر انرژی اولتراسوند با شدت و فرکانسی بسیار بالا وارد لایه‌های پوست کنار ابرو شده و با رفع افتادگی پوست آن ناحیه، موجب لیفت ابروها می‌شوند.

این روش کاملاً غیرتهاجمی بوده و هیچ گونه عوارض جانبی در پی ندارد. فقط توجه داشته باشید که این دستگاه برای افرادی مناسب است که افتادگی کمی در ابروهای خود دارند. به همین دلیل نیر توصیه می‌شود که در سنین جوانی از این روش استفاده کنید.

چگونه روش مناسب برای لیفت ابروها بدون جراحی انتخاب کنیم؟

تا به اینجا با انواع روش‌های لیفت ابروها به صورت غیر تهاجمی آشنا شدیم اما انتخاب اینکه کدام مورد برای شما مناسب است، کاری تخصصی بوده و باید توسط پزشک متخصص تعیین گردد. به این نکته نیز توجه داشته باشید که اگر به دنبال نتیجه‌ای بهتر برای لیفت ابروهای خود هستید، باید در هنگامی که متوجه افتادگی ابروهای خود شدید، نسبت به درمان آن اقدام کنید چرا که با افزایش سن و شدید شدن میزان افتادگی، دیگر روش‌های بدون جراحی پاسخگو نبوده و شما مجبور به استفاده از جراحی پلاستیک خواهید شد.

کلیدواژه‌ها: