شما اینجا هستید:

2021-10-03

متاسفانه اغلب مردان از مشکل ریزش مو و طاسی سر رنج می‌برند که این امر به خصوص در نژاد ایرانی‌ها بیشتر دیده می‌شود و همین عوامل سبب شده تا عمل کاشت مو به سرعت بتواند جایگاه و محبوبیت زیادی بین مردم در چند سال اخیر بدست آورد. این عمل زیبایی با تمام فراز و نشیب‌های خود توانسته نتایج خوبی را ارائه دهد و متقاضیان را راضی کند. البته که کاشت و پیوند مو در مراکز نامعتبر می‌تواند صدمات جبران ناپذیری به افراد وارد کند از این رو توصیه می‌شود اطلاعات و اقدامات لازم در این مورد را کسب کرده و با آگاهی کامل به دنبال این عمل زیبایی باشید.

در اغلب کلینک‌های زیبایی اطلاعات و اقدامات لازم برای کاشت مو به صورت کاتالوگ و بروشور توسط پزشک متخصص تهیه و در اختیار متقاضیان قرار می‌گیرد تا مورد مطالعه و بررسی قرار گیرد و مطابق این دستورالعمل‌ها عمل کاشت صورت گیرد که ما در این مطلب شما را با اطلاعات مهم این کاتالوگ‌ها آشنا خواهیم کرد.

انجام آزمایشات لازم

معمولاْ از بیماران و متقاضیان خواسته می‌شود آزمایش خون بدهند که در آن وجود بیماری‌های ویروسی بخصوص و همچنین انعقاد خون مورد بررسی قرار می‌گیرد. همچنین لازم است یک هفته پیش از کاشت مو از مصرف قرص‌های مکمل مانند ویتامین E، قرص‌های آسپرین و همچنین مصرف الکل به منظور جلوگیری از رقیق شدن خون خودداری شود. اغلب پزشکان انجام تست‌های خون (آزمایش قند خون) FBS، (آزمایش بیماری ایدز)HIV ،HBA (هپاتیت) ،CBC، (آزمایش زمان پروترومبین) ، PTT،  HIV_AB و آزمایشات این چنینی را از متقاضیان می‌خواهند تا اطلاعات لازم برای آمادگی جسمی فرد متقاضی کاشت بدست آید.

استفاده از مکمل‌ها و ویتامین‌های لازم برای آمادگی جسمی عمل

در صورت لزوم ممکن است پزشک متخصص با توجه به نتایج آزمایشات از شما بخواهد از برخی مکمل‌ها و ویتامین‌ها استفاده کنید تا برای عمل کاشت آماده شوید. پزشکان توصیه می‌کنند قبل و بعد از کاشت مو مراقب برنامه تغذیه‌ای خود باشید و از مواد غذایی که حاوی ویتامین‌های لازم برای بدن است استفاده کنید. در صورت نیاز شدید نیز پزشک متخصص ممکن است برای شما آمپول ویتامین k تجویز کند که باید طبق تجویز پزشک آن را مصرف کنید.

کاشت مو

عدم مصرف برخی از داروها

علاوه بر عدم استفاده از سیگار، قلیان و مشروبات الکلی پزشکان توصیه می‌کنند یک هفته قبل از عمل از مصرف قرص‌هایی مانند آسپرین و دی پرید امول و شب قبل از عمل از مصرف داروهایی چون ایبوپروفن، دیکلوفناک، ایندومتاسین، ناپروکسن، متوکاربامول خودداری کنید.

معایب کاشت مو با روش های قدیمی

خوشبختانه با پیشرفت علم پزشکی و ورود روش‌ها و تکنیک‌های جدید کاشت مو عوارض این گونه عمل‌ها به حداقل ممکن رسیده است. در روش‌های قدیمی‌تر مانند FUT اغلب عوارض و مشکلات زیادی برای افراد به وجود می‌آمد مانند:

 • داشتن درد و خونریزی
 • استفاده از بخیه و بجا ماندن خط اسکار
 • طبیعی نبودن و گاه عروسکی بودن خط رویش مو
 • مدت زمان نقاهت طولانی
 • تورم در برخی نواحی صورت
 • نیاز به استفاده از داروهای مسکن و آرام بخش
 • امکان بروز خطای انسانی
 • وجود نکروز در پوست

اما خوشبختانه با وجود روش جدید کاشت مو SFIT دیگر این مشکلات برطرف شده و این تکنیک با داشتن حداقل عوارض و معایب کاشت مو تبدیل به موثرترین روش در این زمینه شده است. بطوری که امروزه کسانی که از تکنیک SFIT استفاده کرده‌اند، به راحتی و پس از مدت کوتاهی استراحت می‌توانند به سر کار و یا محل تحصیل خود برگردند. همچنین این روش کاملاً بدون درد بوده و میزان خونریزی در آن حداقل است و نتایج طبیعی و بسیار عالی این روش موجب رضایت و خرسندی مشتریان شده است.

کاشت مو به روش super FIT به سبک کشور ترکیه

کاشت مو به روش super FIT یکی از جدیدترین روش‌های کاشت مو است که در سال ۲۰۱۴ توسط دکتر احمد حسین پور در انجمن بین المللی جراحان پیوند مو در شیکاگوی آمریکا مطرح شد و امروزه به یکی از بهترین گزینه‌های کاشت مو تبدیل شده است. مزیت‌هایی که این روش کاشت مو دارد موجب شده تا بسیاری از جراحان به سمت این نوع روش برای درمان بیماران خود بروند. در این نوع کاشت مو، ریشه های مو یا همان گرافت ها توسط هولدرهای مخصوص از بانک مو خارج شده و در قسمت‌های خالی سر کاشته می‌شود. بزرگترین و مهم‌ترین مزیت این نوع مدل استفاده نکردن از جراحی و بیهوشی در حین انجام کاشت است.

کاشت مو

مزایای کاشت مو به روش super FIT به سبک کشور ترکیه

 • تراشیده نشدن موی سر
 • عدم استفاده از روش جراحی و نبود جای زخم و بخیه
 • استفاده نکردن از بیهوشی
 • طبیعی جلوه کردن محل کاشت مو
 • ایجاد طبیعی‌ترین خط رویش مو در نواحی جلوی سر
 • ایجاد نشدن برجستگی یا فرورفتگی پوست سر
 • بهبودی سریع
 • تراکم بالای موها

در کاشت مو به روش super FIT به دلیل سرپایی بودن آن فرد می‌تواند بعد از انجام عمل  به زندگی عادی خود ادامه دهد و نیاز به بستری ندارد.

کلیدواژه‌ها: