شما اینجا هستید:

2021-04-20

امروزه دستگاه‌های مختلف و متنوعی برای از بین بردن موهای زائد ابداع شده و مورد استفاده قرار گرفته‌اند که هر کدام از این دستگاه‌ها ویژگی‌های خاص خود را دارند که همین امر موجب شده هر کدام از این دستگاه‌ها برای نوعی از مشکلات پوستی مناسب باشند. برای مثال نوع خاصی از دستگاه‌های لیزر می‌تواند اثر خوبی روی جوانسازی پوست داشته باشد و دستگاه دیگری می‌تواند نتیجه بهتری از رفع موهای زائد برای شما به وجود آورد. امروز می‌خواهیم شما را با دستگاه الکساندرایت کندلا آشنا سازیم چرا که این دستگاه به عنوان یکی از بهترین و معتبرترین دستگاه‌های لیزر جهت رفع موهای زائد شناخته شده است که در کلینیک الماس نیز از آن استفاده می‌شود.

دستگاه الکساندرایت کندلا

دستگاه الکساندرایت ۷۵۵ نانومتر طول موج انرژی دارد که از نظر سازمان غذا و داروی آمریکا یعنی (FDA) مورد تایید قرار گرفته است. این دستگاه ساخت شرکت آمریکایی کندلا می باشد که از عنصری گرانبها به نام کریزوبریل ساخته می شود. این نوع عنصر از خانواده‌ی سنگ‌های قیمتی و جواهرات می‌باشد که توانایی بالایی در انتقال طیف نوری بدون شکست دارد. از این عنصر در دستگاه الکساندرایت استفاده می‌شود و سبب شده نور آن توانایی بالایی برای از بین بردن فولیکول‌های مو داشته باشد.

لیزر موهای زائد

ساز و کار دستگاه لیزر الکساندرایت کندلا

در واقع ساز و کار دستگاه لیزر الکساندرایت با دستگاه‌های لیزر دیگر تا حدودی مشابه می باشد. در این نوع دستگاه ها با تابیده شدن نور در یک جهت و با ایجاد انرژی گرمایی فراوان، فولیکول‌های مو تحت تاثیر قرار می‌گیرند. انرژی گرمایی وقتی به سطح پوست وارد می‌شود توانایی نفوذ به فولیکول مو و پوست را دارد یعنی مقداری از این انرژی توسط رنگدانه‌های موجود در پوست و مقداری از آن توسط فولیکول‌های مو و رنگدانه‌های داخل آن جذب می‌شود. در واقع اثر دستگاه لیزر الکساندر برای پیگمنت‌های روی پوست و داخل آن است.

مزایای دستگاه الکساندرایت کندلا

این دستگاه مزایای بسیاری دارد که سبب شده به عنوان یکی از برترین و پیشرفته‌ترین دستگاه‌های لیزر موهای زائد برای از بین بردن موهای اضافی بدن مورد استفاده قرار گیرد که در ادامه به برخی ویژگی‌های مهم این دستگاه اشاره خواهیم کرد.

سرعت زیاد در از بین بردن موهای زائد

این دستگاه به علت این که توانایی بالایی برای از بین بردن موهای زائد دارد و انرژی گرمایی زیادی تولید می‌کند، از این جهت سرعت نسبتاً بیشتری نسبت به دستگاه‌های مشابه در گرفتن نتیجه دارد از این رو استفاده از این دستگاه محبوبیت زیادی پیدا کرده است و اغلب کلینیک‌های معتبر از این دستگاه استفاده می‌کنند.

لیزر موهای زائد

اثر بخشی لیزر الکساندرایت برای انواع پوست‌ها

برخی از دستگاه‌های لیزر تنها می‌توانند روی پوست‌های تیره اثر بگذارند و برخی دیگر نیز بر روی پوست‌های روشن اثر بخشی خوبی دارند، اما الکساندرایت این نکته را ثابت کرده است که می‌تواند روی طیف رنگی انواع پوست‌ها اثر بخشی خوبی داشته باشد و موی زائد پوست‌های مختلف را از بین ببرد.

ایمن و بی خطر بودن دستگاه الکساندرایت کندلا

دستگاه الکساندرایت به علت سیستم پیشرفته‌ای که دارد ایمنی و کم خطر بودن خود را در طول زمان به اثبات رسانده است.

سیستم خنک کننده دستگاه الکساندرایت کندلا

زمانی که انرژی لازم توسط دستگاه الکساندر تولید شده و روی پوست تابانده می‌شود این انرژی گرمایی می‌تواند توسط رنگدانه‌های پوست نیز جذب گردد. اگر بخواهیم شدت و میزان انرژی گرمایی را افزایش دهیم تا اثر بخشی خوبی روی فولیکول‌های مو داشته باشد احتمال دارد موجب سوختگی پوست شود. برعکس این حالت نیز اگر بخواهیم طول موج و انرژی گرمایی آن را کم کنیم تا پوست دچار سوختگی نشود در این حالت نیز فولیکول‌ها به طور کامل نابود نخواهد شد و میزان اثر بخشی لیزر کاهش می‌یابد.

اگر میزان گرمای داده شده به پوست بیش از حد باشد علاوه بر سوختگی، درد شدیدی را نیز برای فرد به وجود می‌آورد، از این رو دستگاه الکساندرایت و سازندگان آن نوعی سیستم خنک کننده به نام کولینک را در این دستگاه تعبیه کرده‌اند. این سیستم به صورت لحظه‌ای هنگام تابیده شدن نور لیزر گاز خنکی را روی پوست اسپری می‌کند و موجب می‌شود تا چند ثانیه پوست بی حس و کرخت شود و همین امر علاوه بر کاهش درد ناشی از لیزر، سوختگی آن را نیز برطرف می‌کند.

لیزر موهای زائد

درمان سریع و عوارض کم

دستگاه لیزر الکساندرایت توانسته است نسبت به دستگاه‌های مشابه عملکرد خوبی داشته باشد و درمان سریع و بدون عوارض برای افراد به وجود آورد. ایمن و بی خطر بودن دستگاه الکساندرایت سبب شده تا محبوبیت زیادی بین کلینیک‌های زیبایی برای خریداری این دستگاه و استفاده از آن ایجاد شود. همچنین این دستگاه بعد از استفاده‌ی فرد شرایطی را برای او فراهم می‌کند تا بتواند دوره‌ی ریکاوری کوتاهی داشته باشد و بعد از چند ساعت پوست وی تمام عوارض کوتاه مدت مانند تورم، احساس درد و یا خارش را  برطرف سازد.

امکان استفاده از الکساندرایت برای تمام نقاط بدن

الکساندرایت این امکان را فراهم آورده تا افراد بتوانند برای هر کدام از نقاط بدن خود از این دستگاه برای رفع موهای زائد آن استفاده کند، یعنی هیچ محدودیتی برای استفاده از این دستگاه برای از بین بردن موی زائد وجود ندارد.

مدت درمان و زمان آن با دستگاه الکساندرایت

دستگاه الکساندرایت به علت اثر بخشی سریعی که دارد می‌تواند در مدت زمان کوتاهی نتیجه‌ی مطلوبی را برای شما به وجود آورد. استفاده از این دستگاه برای نقاط مختلف بدن بستگی به وسعت محل درمان دارد و می‌تواند از ۱۰ الی ۴۵ دقیقه به طول انجامد. در مورد تعداد جلسات لیزر درمانی نیز باید بگوییم جلسات شما می‌تواند توسط پزشک متخصص ۸ الی ۱۲ جلسه‌ی یک ماهه تجویز شود.

آیا لیزر الکساندرایت موجب سرطان می‌شود؟

امروزه با فراگیر شدن استفاده از دستگاه‌های لیزر برای رفع موهای زائد این سوال برای اغلب افراد به وجود آمده است که آیا این دستگاه و نور آن می‌تواند سبب سرطان شود؟ در واقع تاکنون هیچ گزارشی مبنی بر بروز سرطان یا بیماری‌های دیگر هنگام استفاده از این دستگاه ارائه نشده است که در غیر اینصورت سازمان غذا و داروی آمریکا تائیدیه‌ی خود را لغو خواهد کرد. بهتر است بدانید لیزر تنها می‌تواند در چند میلیمتری پوست نفوذ کند و از این فاصله‌ی کوتاه نمی‌تواند روی اندام‌های داخلی اثر گذاشته و مشکلی برای آن‌ها به وجود آورد.

کلیدواژه‌ها: