شما اینجا هستید:

2021-05-21

بیش از ۷۰ سال است که از اولین اقدام برای کاشت مو و فعالیت پزشکان در این زمینه می‌گذرد و ما امروزه شاهد این موضوع هستیم که کاشت مو محبوبیت بسیار زیادی بین افراد پیدا کرده است. در کشور ما روزانه بر تعداد افرادی که کاشت مو انجام می‌دهند افزوده می‌شود و به همین علت پزشکان ایرانی توانسته‌اند در این زمینه از مهارت و تبحر کافی برخوردار باشند. این عمل می‌تواند یک گردشگری پزشکی برای کشورمان محسوب شود و از این نظر فواید و مزایای بسیاری را برای کشور ما فراهم کند.

این مورد از نظر جذب سرمایه نیز می‌تواند قابل توجه باشد چرا که مشاهده می‌کنیم افراد مختلفی از کشورهای دیگر برای انجام این عمل به کشور ما مراجعه می‌کنند و همین امر نتوانسته تبحر و مهارت پزشکان ایرانی را در انجام کاشت مو بسیار بالا برده و نتایج موفق خوبی را به بار آورد.

مشورت با پزشک متخصص

یکی از اقداماتی که فرد باید برای داشتن عمل خوب و وارد شدن در این پروسه‌ی طولانی و زمان‌بر داشته باشد مشورت با پزشک متخصص است که می‌تواند بسیاری از مشکلات مانند استرس و اضطراب را پایین آورده و توقعات و انتظارات بی‌جا را کاهش دهد چرا که بسیاری از افراد به علت عدم آگاهی با این عمل انتظار معجزه را دارند.

عدم مشورت با پزشک متخصص می‌تواند در نتیجه‌ی پیوند مو نیز تاثیر منفی بگذارد. بهترین توصیه‌ی ما این است که با یک پزشک متخصص و متبحر در این زمینه مشورت داشته باشید چرا که پزشک می‌تواند شما را با موارد مهم و اقداماتی که قبل و بعد از کاشت مو باید انجام دهید آشنا سازد. این اقدامات می‌تواند نتیجه‌ی عمل را به نفع شما تغییر دهد چرا که این عمل برخلاف بسیاری از عمل‌های زیبایی دیگر تنها به مهارت پزشک بستگی ندارد، بلکه درصد بیشتری از این نتیجه می‌تواند در شرایط بیمار و اقدامات قبل و بعد کاشت مو نهفته باشد.

عوامل موثر در نتیجه‌ی کاشت مو

عوامل بسیار زیادی روی نتیجه‌ی پیوند مو تاثیر دارند که هر کدام از آن‌ها باید مورد توجه و بررسی قرار گیرند. نداشتن هر کدام از فاکتورهای لازم برای کاشت می‌تواند نتیجه را تغییر داده و به شکست منجر شود. پزشک متخصص با بررسی عوامل موثر در کاشت مو و شرایط روحی و جسمی فرد می‌تواند استراتژی درمان مناسبی را برای فرد برنامه‌ریزی کرده و ارائه دهد که در ادامه‌ی مطلب به برخی از مهم‌ترین عوامل مهم در نتیجه‌ی این عمل اشاره خواهیم کرد.

کاشت مو

انتخاب کلینیک مناسب کاشت مو

بسیاری از مراکز درمانی برای جذب سرمایه اقدام به انجام تبلیغات کاذب و دروغین در مورد کاشت مو می‌کند یا با اقساطی کردن هزینه‌ی آن سعی در جذب مشتری دارد.  توصیه می‌شود برای انجام عمل کاشت مو به کلینیک‌های معتبر مراجعه کنید و فریب تبلیغات دروغین را نخورید چرا که یک مرکز درمانی معتبر به علت داشتن پزشکان متخصص و توانمند می‌تواند در نتیجه‌ی پیوند موی شما تاثیر بسیار زیادی داشته باشد.

وراثت و ژنتیک

همانطور که ما زیبایی‌های خود را از والدین و اجداد خود به ارث می‌بریم باید انتظار داشته باشیم که برخی ویژگی‌های بد و یا مشکلات و بیماری‌ها را نیز از آن‌ها به ارث خواهیم برد. این واقعیت به اثبات رسیده است که موثرترین عامل در ریزش مو وراثت و ژنتیک است. بررسی الگوی ریزش مو و طاسی می‌تواند اولین قدم در طراحی پروسه‌ی کاشت مو باشد که باید توسط پزشک متخصص انجام گیرد. بررسی الگوی طاسی می تواند در انتخاب بانک موی مناسب بسیار کمک کننده باشد و پزشک با توجه به این موارد از روش های مختلف کاشت استفاده کند تا نتایج موفقی را برای شما وجود آورد.

سن و سال

در بسیاری از افراد ریزش مو و طاسی ممکن است از سن و سال کم نیز خود را نشان دهد و فرد را به سمت انجام این عمل سوق دهد اما پزشکان توصیه می‌کنند قبل از ۱۸ و ۲۵ سالگی کاشت مو انجام نگیرد چرا که الگوی ریزش و طاسی مو قبل از این سن نمی‌تواند کامل مشخص و تعیین شود. از این رو توصیه می‌شود در این سنین از روش‌های درمانی دیگر مانند مزوتراپی و استفاده از محلول‌های مختلف برای جلوگیری از ریزش مو استفاده شود و اگر قرار است کاشت مویی انجام شود به سنین بعد از ۲۵ سالگی موکول شود تا عمل ما نتایج موفق و خوبی به بار آورد.

کاشت مو

بررسی وضعیت سلامتی فیزیکی و روحی بیمار در کاشت مو

برخی از بیماری‌ها وجود دارند که باعث می‌شوند عمل موردنظر انجام نگیرد. برای مثال داشتن سرطان، دیابت و مشکلات دیگر مانند ضعف سیستم ایمنی بدن می‌تواند عمل کاشت موی شما را لغو کنند. علاوه بر این پزشکان قبل از این عمل برای شما آزمایشات مختلفی را می‌نویسند تا از سلامت جسمی شما اطمینان کافی داشته باشند. با بررسی جواب آزمایشات در صورت وجود بیماری پزشکان سعی می‌کنند با کنترل آن جلوی تاثیرات مخرب را بگیرند.

علاوه بر سلامت جسمی، سلامت روحی و روانی نیز در این عمل مهم از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است. داشتن انرژی، اعتماد به نفس و نداشتن استرس و اضطراب می‌تواند یک نتیجه‌ی کاشت موی موفقی را برای شما به ارمغان آورد.

 استعمال دخانیات و مشروبات الکلی

مصرف دخانیات و مشروبات الکلی می‌تواند سیستم خونرسانی به قسمت‌های مختلف بدن را دچار اختلال کند و همین امر در رشد سلول‌های جدید و فولیکول‌های تازه کاشت شده می‌تواند تاثیر بسیار منفی به جای بگذارد. از این رو توصیه می‌شود افراد اگر از این مواد استفاده می‌کنند قبل از عمل پیوند آن را کنار بگذارند. حتی برای گرفتن نتیجه‌ی خوب نیز توصیه می‌شود تا یکسال از این مواد استفاده نشود.

عادات غذایی

داشتن عادات غذایی مناسب می‌تواند در این عمل مهم بسیار تأثیرگذار باشد. بدنی که از لحاظ فیزیکی آمادگی کافی برای کاشت را دارد و دارای ویتامین‌ها و مواد مورد نیاز مختلف است می‌تواند در رشد فولیکول‌های جدید و یا بهبود زخم‌ها بسیار بهتر از بدنی عمل کند که از نظر فیزیکی بنیه‌ی قوی ندارد. داشتن بنیه‌ی قوی نیاز به یک رژیم غذایی مناسب دارد. رژیم غذایی که حاوی مواد و ویتامین‌های مورد نیاز برای بدن است هم قبل از کاشت و هم در مراحل بعد از آن برای گرفتن یک نتیجه‌ی موفق اهمیت دارد.

کلیدواژه‌ها: